عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

هدف اصلی و مهم در جراحی بینی بوجود آوردن یک بینی زیبا و بدون مشکل تنفسی ومناسب با سایر اجزا صورت است. نباید تنها با در نظر گرفتن یک بینی ایده ال به خلق یک بینی زیبا پرداخت بلکه هماهنگی بین اجزا صورت و بینی بسیار مهم میباشد . بعد از جراحی بینی ، احتمال دارد از نظر فردی زیبا باشد و از نظر فرد دیگر زیبا نباشد، به همین خاطر هر شخص باید خود رضایت کامل از جراحی بینی اش داشته باشد. ممکن است بعد از عمل بینی دیگر اعضای صورت مانند چانه و گونه ، برای هماهنگی با هم نیاز به عمل داشته باشد.

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی

کسانی که بینی نا متقارن دارند بهترین کاندیدا برای جراحی بینی میباشند و یا کسانی که قسمتی از بینی آن ها شکل کلی بینی را خراب کرده است .البته افرادی که بینی پهن و یا بسیار بزرگ و یا کوچک دارند نیز جزء بهترین کاندیدا میباشند که نیاز به بهبود شکل ظاهری از طریق جراحی بینی را دارند.افرادی که دچار مشکلات ساختاری در بینی میباشند و کیفیت زندگی آنها در این رابطه کاهش پیدا کرده نیز به جراحی بینی احتیاج دارند .

جراحی بینی چه مزایایی دارد

در افرادی که برای زیبایی بینی خود را جراحی میکنند دارای اعتماد به نفس زیادی میشوند و افرادی که غالبا دچار گرفتگی بینی هستند و با کاهش کیفیت زندگی روبرو میباشند با جراحی بینی زندگی خود را تغییر میدهند.

سن مناسب برای جراحی بینی

سن جراحی بینی به شرط رشد کامل استخوانی در پسران 17 سالگی و در دختران 15 سالگی میباشد البته در افردی که مسن تر میباشند این عمل موجب جوان تر به نظر رسيدن و بهبود تنفس می‌شود.

پس از عمل زیبایی بینی چه مدت استراحت لازم میبشد؟

برحسب بنیه بیمار و گستردگی عمل مدت زمان استراحت از 3روز تا یک هفته میباشد و بعد از چهار روز میتوان فعالیت های سبک انجام داد و برای فعالیت های سنگین تا دو هفته استراحت باید کرد. البته زیر نظر جراح بینی.

جراحی بینی گوشتی

ساختارغضروف واستخوان را پوست ضخیم بینی همانند یک پوشاننده، دربرمی گیرد. بینی گوشتی دارای اسکلت غضروفی ضعیف می‌باشد .هر چه این پوشاننده ضخیم تر باشد ظرافت ساختار بینی کاهش پیدا میکند و هر چه نازکتر باشد ای ظرافت بیشتر نمایان خواهد شد. با تقویت کردن داربست غضروفی بینی توسط جراح بینی خوب ، میتوان شکل مناسب به نوک بینی داده شود . بسیاری از بینی‌های گوشتی به جای این که بافت زیاد داشته باشند، از داربست ضعیفی برخوردارند و با تقویت این داربست می‌توان این عیب را رفع نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =